Niže lige 10:02

EPILOG SKUPŠTINE U JOVCU: Važne odluke i povratak nekih poznatih lica

Slika Autora
22.06.2026 - 10:02
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
EPILOG SKUPŠTINE U JOVCU: Važne odluke i povratak nekih poznatih lica
Melnikov Dmitriy/Shutterstock

Ribnica već postavlja temelje za buduće izazove.

Etablirala se Ribnica iz Jovca kao redovan učesnik Raške okružne lige, već dugi niz godina. Izuzetak u poslednje vreme bila je samo sezona 2023/24, kad se našla rang niže, ali je osvajanjem prvog mesta izbrorila ekspresan povratak u dobro poznatu sredinu.

AdmiralBet
 

Minulu sezonu, uzbudljivu i neizvesnu sve do samog kraja, okončala je na šestoj poziciji, sa 37 osvojenih bodova. Imala je učinak od 10 pobeda, sedam remija i devet poraza. 

Tek što je stavljena tačka na jedno poglavlje, u klubu su već fokus prebacili na budućnost. S tim u skladu održana je Skupština kluba, gde su donete veoma važne odluke za dalje funkcionisanje i razvoj sportskog kolektiva iz Jovca. 

Klub je, posredstvom Instagram stranice, taksativno naveo sve što je odlučeno:

Nakon tri godine predanog rada, Aleksandar Šiljković, dosadašnji predsednik, sekretar, blagajnik, rezervni golman i instagram admin, više neće obavljati te funkcije. Klub mu se neizmerno zahvaljuje na svemu što je uradio u prethodnom periodu! On ostaje deo naše porodice i u narednom periodu pomagaće klubu u digitalnom poslovanju, administraciji i, naravno, kao verni navijač sa tribina.

Na mesto novog predsednika dolazi dobro poznato ime – Mladen Budimir Buđo! Mladen je ovu funkciju već uspešno obavljao u periodu od 2017. do 2020. godine, i verujemo da će svojim iskustvom doneti novu stabilnost.

 U upravljanju klubom pomagaće mu prave legende FK Ribnica: Srđan Milosavljević Srka, Stevan Šalinić i Stefan Dončić Sol. Tim ljudi koji najbolje zna šta znači ovaj grb!

Kada je reč o sportskom sektoru – tim koji radi odličan posao se ne menja! Ekipu nastavlja da vodi Miloš Luković, naš šef stručnog štaba, dok na funkciji sportskog direktora ostaje Dušan Tašić.

Bezbednost na našim utakmicama je oduvek bila prioritet, te funkciju komesara za bezbednost i u narednom periodu nastavlja da obavlja Mladen Aladić.

Briga o našem domu je takođe u sigurnim rukama. U sektor za upravljanje stadionom i održavanje infrastrukture vraća se Matija Mihajlović Tuki. On će, zajedno uz našeg Mančeta, voditi računa da nam stadion i teren i dalje budu "pod konac". 

Idemo dalje, zajedno u nove pobede!

Napred Ribnica - navodi se u poruci. 

BONUS VIDEO: 

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar