IGRAMA SKRENUO PAŽNJU I NADAO SE ZVEZDI: Sada je predstavljen u inostranstvu!
Mladi fudbaler pred novim izazovom u karijeri.
Prvoligaš se suočava sa potencijalno velikim problemima.
Zaigrao je prethodne sezone SU Dinamo jug u Prvoj ligi Srbije i dugo važio za jedno od najprijatnijih iznenađenja. Boravak Vranjanaca među najboljih šest ekipa nije bio kratak, a pamti će se dugo i odlična serija od 17 mečeva bez poraza, 13 pod komandom Nemanje Krtolica i još četiri kad je tim preuzeo Saša Mićović.
Plej-of je momcima sa juga Srbije izmakao za dlaku, pa su morali put do opstanka da potraže kroz napornih devet kola plej-auta. Predvođeni Ivicom Milutinovićem sa klupe, bili su najbolji kad je bilo najpotrebnije. Izvojevali su čak šest pobeda, uz samo jedan poraz, a na sedam utakmica sačuvali mrežu nataknutom.
Epilog je bio logičan. Produžena je saradnja sa pomenutim trenerom za sledeću sezonu, ali se nad njom nadvija ozbiljna senka, nakon današnjeg saoštenja. Naime, klub je obavestio javnost da je kompletan Upravni odbor podneo neopozivu ostavku. Razlog za ovakav potez leži u "dugogodišnjem problemu finansiranja" ovog sportskog kolektiva
- Upravni odbor Fudbalskog kluba „Dinamo JUG“ iz Vranja, člana Prve lige Srbije, obaveštava sportsku i širu javnost da podnosi neopozivu ostavku na vršenje svih funkcija u klubu.
S obzirom na to da je FK „Dinamo JUG“ klub čiji je osnivač Grad Vranje, ovim činom aktuelni Upravni odbor vraća upravljanje klubom njegovom osnivaču.
Razlog za ovaj težak i odgovoran korak jeste dugogodišnji problem finansiranja kluba od strane Grada Vranja. Na ovu odluku primorani smo nakon niza bezuspešnih razgovora sa gradskim većnikom za sport Nenadom Đorđevićem, gradskim većnikom za finansije Bojanom Kostićem, kao i sa rukovodstvom Grada Vranja.
Ovo je nesumnjivo jedan od najtežih trenutaka u istoriji vranjskog sporta. Sa dubokim žaljenjem konstatujemo da se, u periodu od samo pet godina, još jedan fudbalski klub nalazi pred gašenjem.
Podsećamo javnost da je projekat „Dinamo JUG“ od samog početka imao podršku Grada Vranja. Za veoma kratko vreme klub je postao simbol Vranja i ponos čitavog juga Srbije. Nažalost, pojedinci to nisu prepoznali, iako su tvrdili da je „Dinamo JUG“ sastavni deo sportske strategije grada.
Iz Upravnog odobra su podvukli da podnose ostavku u trenutku kad klub nema blokirane račune niti finansijska opterećenja, te da ga ostavljaju sa urednim finansijama, što je, kakao ističu "lako proverljivo putem zvaničnih državnih evidencija".
- Gradu ostavljamo stabilan temelj za budućnost. U klubu danas funkcioniše više omladinskih selekcija sa preko 100 dece, sa kojima rade stručni i licencirani treneri.
Za samo četiri takmičarske sezone uspeli smo da klub dovedemo do Prve lige Srbije, što predstavlja jedan od najbržih uspona jednog fudbalskog kluba u istoriji srpskog fudbala.
Sa ogromnim ponosom na sve što smo zajedno ostvarili, ali i sa velikom gorčinom zbog odnosa prema našem radu i vranjskom fudbalu, opraštamo se od kluba i naših vernih navijača.
Hvala svim navijačima, prijateljima kluba i građanima Vranja koji su od prvog dana verovali u ideju „Dinama JUG“ i pružali nam podršku - navodi se u saopštenju odlazećeg Upravnog odbora.
Mladi fudbaler pred novim izazovom u karijeri. Očekuje se da svojim kvalitetom, iskustvom i energijom pojačaju konkurenciju u timu. U narednim danima očekuju se intenzivni treninzi, detaljniji plan priprema i nastavak formiranje igračkog kadra. Sa Malte stiže na prvoligaške terene. Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje
bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja
redakcije Sportissimo.rs Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
BONUS VIDEO:
IGRAMA SKRENUO PAŽNJU I NADAO SE ZVEZDI: Sada je predstavljen u inostranstvu!
VOŽDOVAC JAČI ZA TRI IMENA: U njihovim nogama je mnoštvo prvoligaških minuta
STARTOVALI "OKLOPNICI": Mijailović poveo družinu u novu sezonu
NOVO POJAČANJE U VEZNOM REDU: Baštić donosi međunarodno iskustvo
Veliki potpis.
Crno-beli će potragu nastaviti na drugom mestu.
Atraktivna navijača ponovo plenila izgledom.
Veliko ohrabrenje za "zmajeve".
Ima pregršt iskustva sa veće domaće, ali i inostrane scene.
Nakon odličnih partija u Belgiji.
Jasna je poruka posle ove odluke Veljka Paunovića. Srbija može da odahne, selektor je naš i samo naš!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar