ISTORIJSKA ODLUKA ZA SRPSKOLIGAŠE: FSS povukao potez koji menja treći rang!
Još jedan veliki korak ka napretku fudbala u Srbiji.
Prošle sezone pokazao je znanje, posvećenost i odgovornost prema klubu.
Iza fudbalskog kluba Zlatibor ostala je treća uzastopna sezona u Srpskoj ligi Zapad. U njoj je izboren i najbolji plasman od kako je klub ispao iz prvoligaške konkurencije. Bili su Zlatiborci najpre osmi, pa zatim 11, a minulu kampanju okončali na šestoj poziciji.
Uprkos tome što plasman govori suprotno, na poznatoj srpskoj planini sezona je bila turbulentna. U prilog tome govori činjenica da je na klupi Zlatibora sedelo nekoliko trenera.
Sezonu je započeo Goran Đukić, zapravo nastavio posao započet u 20. kolu prethodne kampanje. Zadržao se šest rundi, a posla su ga koštala tri poraza. Uz to, imao je dve pobede i jedan remi.
Do imenovanja novog trenera, kormilo je privremeno preuzeo Vladislav Virić. Na uzorku od dva meča ostvario je perfaktan učinak i pobedama protiv užičkih klubova ulio dodatno samopuzdanje igračima.
Na klupu se stigao potom stigao Tomislav Tmušić. Ostao je na mestu šefa struke do kraja jesenjeg dela sezone i klub ostavio da zimuje na drugoj poziciji, sa 26 osvojenih bodova, 13 manje od lidera.
Pred početak prolećne polusezone, na Zlatibor je stigao Boban Stanković. Zadržao se devet kola, a usled učinak od tek jedne pobede, pet remija i tri poraza, Zlatibor se nenadano našao u situaciji da mu osptanak nije sigurna opcija. Imao je 34 boda, šest više od baraža, a devet od zone ispadanja, šest kola pre kraja.
Tada na scenu stupa ponovo Vladislav Virić. Kao u jesenjem delu sezone, prihvatio je ulogu "spasioca" i sa sedam osvojenih bodova, uz učinak od dve pobede, jednog remija i tri poraza, svoj tim doveo do mirne luke. Na posletku, osvojen je 41 bod, dovoljno za sedmu poziciju. Učinak je glasio: 11 pobeda i poraza, uz osam nerešenih ishoda.
Kao nagrada za učinjeno, Viriću je upućena ponuda da u narednoj sezoni bude šef posade od samog početka. Dogovor je brzo sklopljen, a klub je javnost informisao posredstvom društvenih mreža
- Sa zadovoljstvom obaveštavamo javnost da će Vladislav Virić i u narednoj sezoni obavljati funkciju šefa stručnog štaba našeg kluba.
Vladislav je već godinu i po dana deo našeg kolektiva, a tokom prethodne sezone bio je važan član stručnog štaba. U prvom delu prvenstva uspešno je predvodio ekipu u dve veoma značajne utakmice protiv Jedinstva Puteva i Slobode, u kojima smo ostvarili dve velike pobede. Takođe, vodio je tim i u poslednjih šest prvenstvenih kola, potvrdivši svoje znanje, posvećenost i odgovornost prema klubu.
Ostatak stručnog štaba, koji će Vladislav odabrati za svoje saradnike, biće predstavljen na početku priprema za novu sezonu.
Šefe, želimo ti mnogo uspeha, pobeda i da zajedno ostvarimo cilj – plasman u Prvu ligu.
Još jedan veliki korak ka napretku fudbala u Srbiji. Krupanjci posegli za proverenim rešenjem. U prethodnim sezonama pokazalo se da su dobitna kombinacija. Klub ambiciozno ulazi u novu sezonu. Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje
bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja
redakcije Sportissimo.rs Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
BONUS VIDEO:
ISTORIJSKA ODLUKA ZA SRPSKOLIGAŠE: FSS povukao potez koji menja treći rang!
U RAĐEVCU PRESEKLI: Izbor pao na Obadovića
ZAJEDNO JOŠ GODINU DANA: Anđić nastavlja svoju misiju u Radničkom
SKOBALJ SPREMIO VELIKE PROMENE: Nova uprava, drugi trener i plan da se napadne viši rang
Mladi fudbaler pred novim izazovom u karijeri.
Vesti kojima navijači crno-belih neće biti zadovoljni.
Sada je pred novim izazovom!
Najnovije vesti vezane za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026 su - smešne.
Zanimljiv gest predsednika!
Ovo puno znači igračima.
Spartak sprema tim!
Ovo puno znači igračima.
Najnovije vesti vezane za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026 su - smešne.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar