Niže lige 19:13

SRPSKOLIGAŠ PRELOMIO: Poverenje Viriću

Slika Autora
24.06.2026 - 19:13
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
SRPSKOLIGAŠ PRELOMIO: Poverenje Viriću
Foto: FK Zlatibor

Prošle sezone pokazao je znanje, posvećenost i odgovornost prema klubu.

Iza fudbalskog kluba Zlatibor ostala je treća uzastopna sezona u Srpskoj ligi Zapad. U njoj je izboren i najbolji plasman od kako je klub ispao iz prvoligaške konkurencije. Bili su Zlatiborci najpre osmi, pa zatim 11, a minulu kampanju okončali na šestoj poziciji. 

AdmiralBet
 

Uprkos tome što plasman govori suprotno, na poznatoj srpskoj planini sezona je bila turbulentna. U prilog tome govori činjenica da je na klupi Zlatibora sedelo nekoliko trenera. 

Sezonu je započeo Goran Đukić, zapravo nastavio posao započet u 20. kolu prethodne kampanje. Zadržao se šest rundi, a posla su ga koštala tri poraza. Uz to, imao je dve pobede i jedan remi. 

Do imenovanja novog trenera, kormilo je privremeno preuzeo Vladislav Virić. Na uzorku od dva meča ostvario je perfaktan učinak i pobedama protiv užičkih klubova ulio dodatno samopuzdanje igračima. 

Na klupu se stigao potom stigao Tomislav Tmušić. Ostao je na mestu šefa struke do kraja jesenjeg dela sezone i klub ostavio da zimuje na drugoj poziciji, sa 26 osvojenih bodova, 13 manje od lidera. 

Pred početak prolećne polusezone, na Zlatibor je stigao Boban Stanković. Zadržao se devet kola, a usled učinak od tek jedne pobede, pet remija i tri poraza, Zlatibor se nenadano našao u situaciji da mu osptanak nije sigurna opcija. Imao je 34 boda, šest više od baraža, a devet od zone ispadanja, šest kola pre kraja. 

Tada na scenu stupa ponovo Vladislav Virić. Kao u jesenjem delu sezone, prihvatio je ulogu "spasioca" i sa sedam osvojenih bodova, uz učinak od dve pobede, jednog remija i tri poraza, svoj tim doveo do mirne luke. Na posletku, osvojen je 41 bod, dovoljno za sedmu poziciju. Učinak je glasio: 11 pobeda i poraza, uz osam nerešenih ishoda. 

Kao nagrada za učinjeno, Viriću je upućena ponuda da u narednoj sezoni bude šef posade od samog početka. Dogovor je brzo sklopljen, a klub je javnost informisao posredstvom društvenih mreža

- Sa zadovoljstvom obaveštavamo javnost da će Vladislav Virić i u narednoj sezoni obavljati funkciju šefa stručnog štaba našeg kluba.

Vladislav je već godinu i po dana deo našeg kolektiva, a tokom prethodne sezone bio je važan član stručnog štaba. U prvom delu prvenstva uspešno je predvodio ekipu u dve veoma značajne utakmice protiv Jedinstva Puteva i Slobode, u kojima smo ostvarili dve velike pobede. Takođe, vodio je tim i u poslednjih šest prvenstvenih kola, potvrdivši svoje znanje, posvećenost i odgovornost prema klubu.

Ostatak stručnog štaba, koji će Vladislav odabrati za svoje saradnike, biće predstavljen na početku priprema za novu sezonu.

Šefe, želimo ti mnogo uspeha, pobeda i da zajedno ostvarimo cilj – plasman u Prvu ligu

BONUS VIDEO: 

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar