ZVANIČNO! Dejan Zukić se vratio u Vojvodinu! (FOTO, VIDEO)
Veliki dan na Karađorđu!
Bivši kapiten Vojvodine i dosadašnji član austrijskog Volfsbergera Dejan Zukić zvanično je postao novi/stari član novosadske "stare dame".
- Fudbalski klub Vojvodina sa zadovoljstvom objavljuje da je Dejan Zukić ponovo postao član svoje „stare dame“! Nekadašnji kapiten našeg kluba, koji je prošao sve selekcije u omladinskoj školi „Ilija Pantelić“, poslušao je svoje srce, i dve godine posle odlaska u Volfsberger, vraća se iz austrijskog kluba u svoju Vojvodinu.
- Zukić je danas u prostorijama FC „Vujadin Boškov“ ponovo potpisao vernost svojoj „staroj dami“ i tako postao peto pojačanje Vojvodine ovog leta, pošto su do sada došli – Ifeta Đakovac, Stefan Mitrović, Hamza Redžić i Nardin Mulahusejnović. Inače, Zukić je u dresu „stare dame“ odigrao 197 utakmica, dao je 33 gola i upisao 18 asistencija, te je bio deo ekipe koja je 2020. godine osvojila trofej u Kupu Srbije.
- U Vojvodinu se vratio pošto je za Volfsberger odigrao 75 utakmica uz impresivan učinak od 22 gola i 21 asistencije, a i sa austrijskim klubom takođe je osvojio nacionalni Kup. Fudbalski klub Vojvodina želi svom povratniku i kapitenu srećan povratak na „Karađorđe“ i mnogo sreće i uspeha u dresu „stare dame“.
Zukić je otvorio dušu i na konferenciji za medije priznao da mu je srce puno što se vratio u svoju Vojvodinu.
Nakon dve godine igranja u Austriji, bivši kapiten je odlučio da posluša svoje srce koje mu je reklo – „Vojvodina“, „Novi Sad“. I od danas je ponovo tu, u pravom trenutku, u svojim najboljim godinama:
– Meni je puno srce, jer sam se vratio u svoju drugu kuću. Iako nisam bio tu dve godine, bio sam verni navijač, bio sam u kontaktu sa svim igračima, bodrio sam ih. Pratio sam svaku utakmicu, pratio sam finale Kupa, nervirao sam se kao i oni. Sada sam opet tu zahvaljujući predsedniku Dragoljubu Zbiljiću, samo on i ja znamo šta smo sve prošli kroz ovih mesec dana. Između mene i gospodina Zbiljića razgovor je trajao pet minuta, za toliko smo se sve dogovorili. Onaj teži deo bio je sa klubom, ali se na kraju sve ispeglelalo, da bude nama bolje, navijačima i klubu. Zahvalio bih se i šefu stručnog štaba koji me je toliko želeo, jer ako te trener, klub, navijači, direktor toliko žele, mislim da sam ispunio tu želju. Dobijao sam toliko poruka u poslednje dve godine i samo ja znam koliko volim ovaj klub i kako osećam ovaj povratak. I samo ja znam koliko je ovaj klub doneo u mom radu i životu, naučio sam kako je biti čovek i kako da se ponašam kao profesionalni igrač. Bio sam dve godine u Austriji, sada se vraćam što bi se reklo u „prajm tajmu“ i to je najbolji znak koliko volim ovaj klub i koliko želim trofeja. Za Evropu ne želim ništa da obećam, sve ću da pokažem na terenu. Zahvaljujem se još jednom predsednikom Zbiljićem i želim takođe da se zahvalim još jednom čoveku, koji je sve vreme bio tu, a to je Duško Grujić i želim mu brz oporavak. Takođe, veliko hvala i gospodinu Ljubomiru Apru, koji me je isratio i govorio da ću se jednog dana vratiti – rekao je Zukić.
Sve o FK Vojvodini možete čitati na portalu Sportissimo.rs i to uvek prvi.
BONUS VIDEO
DA LI ĆE VOJVODINA AKTIVIRATI "BOMBU"? Evo šta kaže Zbiljić o transferu koji bi zatresao Srbiju!
Oglasio se i prvi čovek novosadskog kluba.
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar