"NJEGOVI SNOVI ĆE BITI SA TOBOM": Supruga Dioga Žote napisala srceparajuće pismo legendi Liverpula pred Svetsko prvenstvo
Tragedija koja je uzdrmala svet.
Smatraju da su oštećeni.
Selektor Gane Karlos Keiroš našalio se posle remija bez golova protiv Engleske na Svetskom prvenstvu, istakavši da je sudija u VAR sobi verovatno otišao na kafu jer je protivnik izbegao jedanaesterac i crveni karton. Nakon što su oba tima zabeležila pobede na startu grupe L, Gana je u Masačusetsu uspešno neutralisala napade favorita. Engleska je imala čak 79% poseda lopte, što je najveći procenat za tim koji nije postigao gol na Mundijalu u poslednjih 60 godina. Ipak, afrička selekcija smatra da je oštećena u finišu kada nije dosuđen penal posle starta Ezrija Konse nad Princom Aduom. Rezervista Gane prethodno je povređen i u sudaru sa golmanom Džordanom Pikfordom, ali je sudija Said Martinez umesto penala dosudio faul u korist Engleske.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Na konferenciji za medije, Keiroš se okrenuo ka zvaničniku FIFA i poručio:
- Nisam siguran da VAR i dalje radi na Svetskom prvenstvu. Imamo li mi uopšte VAR? Radi li? Imam neke sumnje u to jer je još jedan penal koji je morao biti dosuđen za Ganu, očigledan penal protiv Engleske, propušten.
PROČITAJTE JOŠ: HRVATI U NEVEROVATNOM POLOŽAJU: "Vatreni" sebi mogu da "nameste" lakši žreb - evo i kako!
Amerikanac Armando Viljareal bio je u VAR sobi na ovom meču.
- Imali smo svoje šanse, do te mere da su oni imali sreće. Bili su veoma srećni. Još jednom, VAR je otišao na kafu. To je prirodno, i ja bih voleo da popijem kafu s vremena na vreme, ali to je bio čist penal i crveni karton. Imate li ikakve sumnje u to? Da li vi koji ste gledali utakmicu sumnjate ili sam to samo ja koji je bio na terenu? Na kraju krajeva, zato kažem da je rezultat pravedan. Oni su više igrali s loptom, mi smo se više borili, borili smo se bolje, kreirali naše šanse, oni su imali šanse na kraju. Mislim da su oni srećni, a i ja sam srećan sa remijem. Žao mi je zbog mog sarkazma, ali ako kažem ovakve stvari ozbiljno, kazniće me, pa se nadam da razumete da se šalim.
Engleska, koja nikada na Mundijalima nije izgubila od afričkih selekcija, imala je odnos šuteva 19-1, ali je Keiroš ušao u klinč i sa Džudom Belingemom na poluvremenu nakon oštrog starta nad Džeromom Opokuom. Zvezda Real Madrida je incident opisala kao takmičarski žar.
PROČITAJTE JOŠ: KOME ŠTA TREBA ZA PROLAZ DALJE: Računali smo umesto vas kalkulacije pred treće kolo na Mundijalu
- To je bilo samo kada sam napravio glup start, da budem iskren. Pokušavao sam da osvojim loptu, malo sam produžio korak i zakačio momka. Razgovarao sam sa njim posle, a onda je njihova klupa skočila pokušavajući da mi izdejstvuje žuti karton. Tako da, mislim da sam njihovog menadžera samo prepoznao. On je očigledno onaj koji je nekada bio u Mančester junajtedu, tako da veliko poštovanje, i ništa osim takmičarskog žara za obojicu.
Iskusni portugalski stručnjak je, međutim, otkrio da je sve počelo zbog Belingemovih uvreda.
- Moja namera je bila da mu kažem da se smiri nakon starta koji je napravio. To je mogao biti drugi žuti karton, potpuno jasno, jer je išao nogom na našeg igrača. Bio sam zabrinut jer moj igrač nije bio stopostotno zdrav. On je loše reagovao uz neke ružne reči i zato je sve počelo.
Oba tima sada imaju po četiri boda pre poslednjeg kola, u kojem Engleska igra protiv Paname, a Gana protiv Hrvatske, u borbi za nokaut fazu istorijskog Mundijala sa 48 reprezentacija.
Sve vesti sa Mundijala možete pronaći na sajtu Sportissimo.rs.
Tragedija koja je uzdrmala svet.
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
Mnogi nezadovoljni novim pravilom.
Nesvakidašnja situacija.
Filmska priča najpoznatijeg navijača reprezentacije.
Jedna ekipa posebno razočarala.
Na prvom treningu prisustvovalo i nekoliko novajlija.
Sa novim trenerom klub iz Mišara sprema se za život u Zoni Drina.
Podrinje se vraća u četvrti rang posle pet sezona.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar