GDE JE NESTAO JOVO LUKIĆ? Napadač koji je Bosni doneo zlata vredan gol potpuno sklonjen iz tima!
Bivši as reprezentacije u potpunom šoku!
Istorijski uspeh i plasman fudbalske selekcije Bosne i Hercegovine u nokaut fazu Svetskog prvenstva nakon trijumfa nad Katarom podigao je javnost na noge.
Ipak, nekadašnji proslavljeni reprezentativac Marko Topić upozorava da ostvareni rezultat ne bi smeo da gurne pod tepih očigledne nedostatke u igri koje su zmajevi pokazali na terenu.
Iako nekadašnji ubojiti napadač naglašava da je primarni cilj u potpunosti ispunjen, on istovremeno skreće pažnju na ozbiljne padove u igri, koji su posebno bili uočljivi u odbrambenoj liniji i sredini terena.
PROČITAJTE JOŠ: ŠOKANTNE SCENE U AVIONU BIH! "Zmajevi" čuvenom srpskom pesmom slavili prolaz u nokaut fazu Mundijala! (VIDEO)
- Pobeda je najvažnija i to se na kraju gleda. To je bio cilj. Alajbegović je čudo od igrača, daleko najbolji na utakmici. Međutim, bilo je mnogo oscilacija. Protivnici su nam nekoliko puta lako ulazili u peterac i stvarali prilike. Bajraktarević je u poslednje vreme upao u rupu, nadam se da će se to promeniti protiv Amerike. Vezni red i odbrana bili su dosta loši. Neka ozbiljnija ekipa bi to kaznila, kao što je Švajcarska - rekao je Topić za Sportsport.ba.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Bivši golgeter je izdvojio Kerima Alajbegovića kao svetlu tačku, napominjući da je on bio jedini pojedinac koji je odigrao na maksimalnom nivou i pružio partiju iznad svih očekivanja.
- Edin Džeko i Demirović nisu bili na svom nivou. Jedino je Alajbegović u potpunosti zadovoljio. Demirović se mnogo troši, ali bez konkretnog učinka. Zato mi nije jasno zašto ne ulaze Jovo Lukić ili Tabaković. Žao mi je Jove, postigao je gol i sada ga nema nigde. Ako jednom napadaču ne ide, logično je da šansu dobije drugi. To mi nije najjasnije, ali pobedi se ne sme gledati u zube - poručio je Topić.
PROČITAJTE JOŠ: BOSANCI U STRAHU! Ako im se ovo desi - bolje da nisu ni prolazili grupu na Svetskom prvenstvu!
Topić podvlači da njegovo skeniranje mana nikako ne umanjuje veličinu rezultata koji je napravljen na planetarnoj smotri.
- Ne možemo reći da smo protiv Švajcarske bili bolji 60 minuta. Treba malo pogledati u ogledalo i priznati greške. Uvek kažem ono što mislim. Kritike nisu zlonamerne, već služe da se neke stvari poprave i da ekipa napreduje - dodao je bivši golgeter.
Na kraju, on se osvrnuo i na učinak šefa stručnog štaba Sergeja Barbareza, sa kojim je nekada zajedno nastupao u nacionalnom dresu.
- Barbarez je dobio šansu i odveo nas na Svetsko prvenstvo. Zaslužuje pohvale, kao i svi ljudi oko njega. Napravili su mnogo dobrih poteza i pogodili sa smenom generacije. Da su ostali stariji igrači, možda danas ne bismo imali Bajraktarevića, Alajbegovića ili Muharemovića. Napravljen je istorijski rezultat, prošli smo u drugu rundu i svi smo srećni zbog toga. Ali isto tako treba reći kada nešto nije kako treba - zaključio je Topić.
Sve što vas zanima o Svetskom prvenstvu možete pronaći na Sportissimo.rs.
BONUS VIDEO
SRAMOTA: Navijači udarili na fudbalera Zvezde i njegovu porodicu!
Ružne scene posle poraza!
ŠOKANTNE SCENE U AVIONU BIH! "Zmajevi" čuvenom srpskom pesmom slavili prolaz u nokaut fazu Mundijala! (VIDEO)
Pa, ljudi, ovo je baš hit snimak!
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar