UDARNO: Dve nove ekipe u ABA ligi!

Slika Autora
18.06.2026 - 14:25
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
UDARNO: Dve nove ekipe u ABA ligi!
credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Slovan i Cibona u ABA ligi!

Velike promene očekuju ABA ligu u novoj sezoni, pošto će regionalno takmičenje dobiti dva nova učesnika, odnosno jednog povratnika i jednog debitanta. Reč je o Ciboni, koja se vraća u elitno društvo, i ekipi Slovana iz Bratislave, koja će prvi put nastupati u ABA ligi.


Informacija je zvanično potvrđena iz ABA lige, uz napomenu da će se od naredne sezone broj klubova povećati na ukupno 20, što predstavlja značajan iskorak u širenju takmičenja i dodatnom jačanju regionalne košarke.

- U sezoni 2026/27 će učestvovati 20 klubova. Čelnici ABA lige prihvatili su povratak Cibone, dok će Slovan prvi put da učestvuje. Čestitamo Ciboni na povratku i želimo Slovanu dobrodošlicu - stoji u saopštenju.

Ipak, proširenje lige donosi i niz promena kada je reč o formatu takmičenja. Zbog većeg broja učesnika, biće neophodno prilagođavanje sistema takmičenja, a detalji kako će liga tačno izgledati u novoj sezoni još uvek nisu poznati.

- Zbog povećanja klubova, sistem takmičenja za narednu sezonu će biti spremljen i definisan što je pre moguće - dodaju iz ABA lige.

Očekuje se da će rukovodstvo u narednom periodu predstaviti novi format, koji bi trebalo da odgovori na izazove proširenja i većeg broja utakmica, dok se istovremeno nastoji zadržati kvalitet i konkurentnost lige.

Podsetimo, titulu u aktuelnoj sezoni osvojila je ekipa Dubaija, koja je u finalnoj seriji bila bolja od Partizana i tako došla do svog prvog trofeja u regionalnom takmičenju.

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar