"ŽELIM DA IH UBIJEM": Trener Baskonije poludeo posle debakla u Evroligi!
Paolo Galbijati jako nezadovoljan.
Za par dana gostuju u Beogradu.
U okviru duplog kola Partizan igra dva meča pred svojim navijačima ove nedelje, nakon Liona koji dolazi sutra u Arenu, u četvrtak je na programu duel protiv Valensije, tima koji konkuriše za direktan plasman među osam najboljih u Evroligi.
Gosti iz Španije uspeli su sinoć da prekinu seriju od tri vezana poraza, od toga dva u Evroligi, ali je pobeda u ACB ligi protiv Granade vratila tim na pobednički kolosek.
Valensija u Evroligi važi za favorita po pitanju odlaska na F4, sa dva vezana poraza došli su u situaciju da potencijalno mogu propustiti direktan plasman među osam najboljih.
Nakon sinoćne pobede u domaćem prvenstvu, trener Valensije, Pedro Martines govorio je o mnogim temama:
- Bio je to teških nedelju dana za nas, jer smo izgubili tri utakmice, što nas je navelo na razmišljanje o svemu što se dogodilo. Unutar tima nismo pravili dramu. Ipak, primetio sam u okruženju određeni negativni stavovi nakon nekoliko poraza, što me je iznenadilo.
Povodom 25. rođendana navijačke grupe, Martines je otišao na večeru sa navijačima.
- Ne želim da generalizujem, jer su me u petak pozvali na večeru povodom 25. godišnjice navijačke grupe 'Nacho Rodilla', imao sam veoma prijatnu večeru sa navijačima i ono što su mi preneli bilo je potpuno pozitivno - bili su oduševljeni timom. Imao sam sreću da to tako doživim.
Evroliga je veliki izazov:
- Da postoje ljudi koji, u takvoj zahtevnoj konkurenciji kao što je Evroliga, uzimaju zdravo za gotovo da moramo da pobedimo određene utakmice... Ako pobedimo u gostima protiv Efesa, koji ima sjajan tim; isto važi i za Pariz, koji je drugi u francuskoj ligi... Da li smo obavezni da pobedimo Barselonu? To je izvanredan tim. Evroliga je veoma zahtevna takmičarska liga, to moramo da razumemo, a ako ne, onda grešimo, čak bih rekao - i kao društvo.
Za kraj trener Valensije je imao sledeću poruku:
- Ono što se od nas traži jeste da tim daje maksimum u borbi, a ne samo da pobedi. Pobediti zavisi od mnogo faktora: forme, preciznosti i rivala, koji takođe igra košarku. Ali da neko dođe i kaže da igrači ne daju sve od sebe na svakom treningu... moramo da idemo maksimalno sa ovim igračima i ovim timom. Ako smo tako fiksirani samo na rezultate, pored nepoštovanja, mislim da je i nepravedno.
Paolo Galbijati jako nezadovoljan.
Zahuktava se na tabeli.
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
Dominikanac menja klub na leto.
Uzbuđenje dostiglo vrhunac.
Mogao da zaigra u Srbiji.
Veliki potpis.
Crno-beli prvo to moraju da reše.
Veoma iznenađujuća objava kluba.
Evo šta sve možete da radite na planinskoj lepotici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar