Evroliga 16:18

OVO JE VEĆ OZBILJNO! Otkriven budžet Bešiktaša u Evroligi - Alimpijević može da napravi moćan tim!

Slika Autora
Autor: Predrag Tihi
28.06.2026 - 16:18
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
OVO JE VEĆ OZBILJNO! Otkriven budžet Bešiktaša u Evroligi - Alimpijević može da napravi moćan tim!
Credit: ahmetozkanphotography / Alamy / Profimedia

Srpski selektor će imati na raspolaganju velika sredstva.

Iskoristio je Bešiktaš velike finansijske probleme Monaka i zauzme mesto u Evroligi za narednu sezonu. Jasno je da će turski klub morati značajno da podigne budžet što 2je najavio i prvi čovek kluba Ozkan Arseven.

On je otkrio da će "orlovi" naredne sezone potrošiti oko 12.000.000 evra samo na plate košarkaša što bi trebalo da bude dovoljno da selektor Srbije Dušan Alimpijević formira moćan tim.

- Naš prvi cilj je naravno da ostanemo u ligi. Ako bismo rekli da nam je cilj titula, to ne bi bilo realno. Prvo želimo da uđemo u takmičenje i vidimo nivo, pa da postepeno idemo ka višim pozicijama. Da li možemo do plej-ofa? To nam je trenutno najveći cilj.

PROČITAJTE JOŠ"GROM" IZ VEDRA NEBA! Alimpijević dovodi čuvenog Amerikanca?!

Uskoro bi trebalo da padne odluka i u kojoj će dvorani ekipa Bešiktaša da ugosti sve rivale u Evroligi.

- Za dvoranu imamo dve opcije - da evropske utakmice igramo u velikoj dvorani, a domaće u manjoj, ili da sve utakmice igramo u velikoj sali. Još nismo doneli odluku, ali je verovatnije da ćemo ići na opciju igranja svih utakmica u velikoj dvorani. Odluku ćemo doneti tokom ove nedelje, najkasnije do ponedeljka ili utorka.

Nadaju se u Bešiktašu da će biti dugoročno deo Evrolige koja će naredne sezone da se širi na 24 kluba.

- Trenutna situacija je takva da smo ove godine sigurni učesnici. Šta će biti sledeće sezone zavisi i od našeg uspeha. Međutim, planira se prelazak Evrolige na format od 24 tima. Najverovatnije će biti 24 ekipe, što znači da će se ligi pridružiti još četiri tima. Evroliga prelazi u drugačiju strukturu, pa možemo da razmišljamo dugoročnije. Ne želimo da ostanemo samo jednu godinu, već da ovaj projekat proširimo na duži period.

Za sada "orlovi" imaju potpisan ugovor sa Evroligom na 3+2 godine, ali to važi za elitno evropsko takmičenje, ali i za Evrokup.

- Kada smo razgovarali sa Evroligom, predstavili smo im naš dugoročni plan. U vezi s tim smo poslali i zvanično pismo o namerama. Zvanično smo se obavezali na učešće u organizaciji u formatu 3+2 godine - podvukao je Arseven.

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar