AKTUELNO 14:10

Održano pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom Vojvodine u atletici

Slika Autora
Autor: Darko Jotov
24.06.2026 - 14:10
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
Održano pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom Vojvodine u atletici
Privatna arhiva

Učestvovalo 10 opštinskih organizacija.

Novi Sad još jednom je bio centar sportskog i rekreativnog dešavanja ovoga puta za osobe sa invaliditetom
Pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom Vojvodine u atletici održano je u Novom Sadu, na terenu FK Kabel.

Na takmičenju je učestvovalo deset opštinskih organizacija sa 40 takmičara – članica Sportskog saveza invalida Vojvodine, i to Novi Sad, Kula, Zrenjanin, Srbobran, Subotica, Kikinda, Bela Crkva, Inđija, Stara Pazova i Bačka Palanka.

Kada je reč o bacanju kugle prvo mesto u različitim kategorijama osvojili su Mane Lukić, Ivan Šibul, Marko Kovač, Dušan Širka i Snežana Brkić.

U takmičenju bacanje diska prvo mesto u različitim kategorijima osvojili su Mane Lukić, Ivan Šibul, Dalibor Radulović, Zlatko Grubački i Snežana Brkić.

Privatna arhiva
 

U disciplini bacanje koplja takođe je bilo veoma uspešnih takmičara, pa su tako prvo mesto u različitim kategorijama zauzeli Mane Lukić, Ivan Šibul, Dalibor Radulović, Marko Kovač i Snežana Brkić.

Takmičenje su podržali Ministasrtvo za rad, zapošljavnje, boračka i socijalna pitanja kao i Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, a sve to u organizaciji Sportskog saveza invalida Vojvodine.

NEDAVNO ODRŽANO TAKMIČENJE U KUGLANJU

U Novom Sadu je nedavno održano i Pokrajinsko prvenstvo osoba sa invaliditetom u kuglanju, sportska manifestacija koja je okupila 36 takmičara iz različitih delova Vojvodine i još jednom stavila akcenat na inkluziju i promociju sportskog duha.

Događaj je organizovao Sportski savez invalida Vojvodine, a na takmičenju su učestvovali predstavnici sedam opštinskih organizacija članica ovog saveza. Kuglanje, kao disciplina koja već godinama ima važnu ulogu u inkluzivnim sportskim programima, omogućava osobama sa invaliditetom ravnopravno učešće i takmičenje, što je i ovoga puta došlo do izražaja.

Osim sportskog nadmetanja, cilj prvenstva bio je i jačanje socijalne inkluzije, kao i podsticanje fer-pleja i zajedništva među učesnicima. Takmičari su pokazali visok nivo motivacije i borbenosti, a cela manifestacija protekla je u pozitivnoj i prijateljskoj atmosferi.

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar