AKTUELNO 09:07

GREND SLEM ŠAMPION SE OGLASIO! Zverev pao pred domaćom publikom - otkrio šta ga je mučilo!

Slika Autora
21.06.2026 - 09:07
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
GREND SLEM ŠAMPION SE OGLASIO! Zverev pao pred domaćom publikom - otkrio šta ga je mučilo!
Tanjug/ AP Photo/ Friso Gentsch

Taman što je uhvatio formu.

Nemački teniser Aleksandar Zverev odigrao je prvi turnir nakon osvajanja Rolan Garosa. Pred domaćom publikom u Haleu zaustavio ga je Tejlor Fric u polufinalu slavivši 2:1 (7:6, 4:6, 7:5)

Osvajač titule u Parizu imao je obrazloženje za ovaj neuspeh.

Imao sam veliki problem jer mi je senzor pokazivao pogrešan nivo šećera u krvi. Pokazivao je visoke vrednosti mada sam se ja osećao drugačije. Zato sam dao sebi previše insulina. To mi se prvi put desilo otkako se služim ovakvim senzorima, od 2016-17. U prvih 45 minuta morao sam da konzumiram skoro 350 grama šećera. Osećao sam se užasno i zato u drugom setu kao da nisam ni bio na terenu, a ni u trećem nije bilo mnogo bolje. Ko je gledao meč, mogao je da vidi da pijem glukozu za glukozom. To je jako teško procesuirati, to je kao da pijete ogromne količine nekog osvežavajućeg pića u kratkom roku - rekao je Zverev.

Amerikanac ima sada 10 pobeda u 15 duela sa nemačkim teniserom. Ovo mu je sedmi vezani trijumf protiv Nemca. Zverev je poslednji međusobni okršaj dobio pre dve godine u četvrtfinalu mastersa u Rimu. 

Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
 

Nemac je trenutno treći teniser sveta, ali je posle brojnih neuspelih pokušaja konačno stigao do prvog grend slema u karijeri. Probio je led i sa solidnim šansama biće na Vimbldonu.

Sve vesti iz sveta tenisa možete pratiti na portalu Sportissimo.rs

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar