ZAŠTO STEFAN I TARA ĐOKOVIĆ NEMAJU MOBILNE TELEFONE? Nikad čudnije pitanje za Novaka - evo i odgovora!

Slika Autora
Autor: Predrag Tihi
27.06.2026 - 16:33
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
ZAŠTO STEFAN I TARA ĐOKOVIĆ NEMAJU MOBILNE TELEFONE? Nikad čudnije pitanje za Novaka - evo i odgovora!
Tanjug/AP Photo/Emma Da Silva

Srpski teniser se dotakao još jedne teme pred Vimbldon.

Jako zanimljiva je bila konferencija Novaka Đokovića pred VImbldon, a prvo pitanje koje je dobio je bilo veoma čudno. Odnosilo se na njegove naslednike - Stefana i Taru.

Jednog novinara je zanimalo zašto deca najboljeg tenisera u istoriji nemaju mobilne telefone?

- Da, mislim da je to goruća tema za sve nas u današnjem društvu, u ovom svetu tehnologije koja se neprestano razvija. Naročito kao roditelj male dece, uvek razmišljaš o tome kako možeš da ih zaštitiš, a kako da istovremeno zadovoljiš neke osnovne potrebe. Ako svi njihovi prijatelji imaju telefone, očigledno je da ih i oni traže. To je izazovna situacija za moju suprugu i mene. U isto vreme, čvrsto verujemo da je pre određenog uzrasta izloženost ekranima više štetna nego korisna. Zato se držimo toga. Očigledno nije lako, kao što sam rekao. Živimo u tehnološkoj eri. To je svuda oko njih. Trudimo se da kontrolišemo ono što možemo da kontrolišemo, barem dok su još veoma mladi. Nakon toga, svakako vrlo brzo dolazi vreme kada će biti izloženi tome i kada će imati svoje ekrane itd. Trudimo se da im pružimo bar neku zaštitu i kontrolu pre nego što taj neizbežni trenutak stigne - obrazložio je Đoković.

PROČITAJTE JOŠGLEDATI ĐOKOVIĆA ILI MUNDIJAL? Evo šta Novak kaže na hit pitanje pred VImbldon!

Novak Đoković kreće u pohod na novi Vimbldon ovog ponedeljka. Njegov meč je treći na programu na centralnom terenu londonskog kompleksa, a trebalo bi da počne ne pre 17 časova popodne.

To znači da će svi Srbi moći da ga gledaju, jer će tada uveliko završiti obaveze na poslu, ali ukoliko se neki od prva dva meča bude malo odužio, možda i stignu na početak.

Đoković će u prvom kolu igrati protiv Jibinga Vua.

Pre njega, na teren će prvi izaći Janik Siner, koji će igrati protiv našeg Miomira Kecmanovića. Taj meč počinje oko 14.30.

Posle njih, na londonskoj travi će još jedna Srpkinja. Teodora Kostović će igrati protiv Arine Sabalenke. One će na teren čim se završe Siner i Kecmanović.

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar