DA SMO MISLILI NA NAVIJAČE, BRZO BISMO IŠLI KUĆI: Selektor Norveške objasnio zašto su Haland i Edegor presedeli meč sa Francuskom

Slika Autora
27.06.2026 - 00:50
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
DA SMO MISLILI NA NAVIJAČE, BRZO BISMO IŠLI KUĆI: Selektor Norveške objasnio zašto su Haland i Edegor presedeli meč sa Francuskom
Tanjug/AP Photo/Mark Stockwell

Solbaken digao buru odlukom da odmori najveće zvezde!

Selektor Norveške svesno je žrtvovao meč poslednjeg kola grupne faze protiv "trikolora" (4:1) i izveo rezervni sastav, kako bi osvežio ekipu pred eliminacionu fazu i duel sa Obalom Slonovače.

Norveška fudbalska reprezentacija pretrpela je poraz od Francuske rezultatom 4:1 u poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva, ali strateg Skandinavaca Stale Solbaken ne žali zbog odluke da na teren pošalje potpuno promešan karte. Naime, norveški kormilar je na klupi ostavio čak desetoricu standardnih prvotimaca, uključujući prve zvezde tima – Erlinga Halanda i kapitena Martina Edegora.

Francuzi su maksimalno iskoristili ovakvu postavku protivnika i već u prvih 45 minuta obezbedili nedostižnu prednost, a blistao je Usman Dembele koji je postigao het-trik. Ipak, Solbaken je na konferenciji za medije posle meča jasno stavio do znanja da je ovaj potez bio strogo planski zbog zgusnutog rasporeda i predstojećeg meča osmine finala protiv Obale Slonovače.

PROČITAJTE JOŠ: LUDI MUNDIJAL! Dembele činio čuda na Francuska - Norveška, Senegal uz nestvarne projektile poleteo ka nokaut fazi! (VIDEO)

- Najvažnije je da napunimo baterije. Imali smo najkraći odmor između dve utakmice na turniru, a novi meč nas očekuje već za četiri dana. Jedini argument protiv ove odluke jeste što navijači nisu mogli da vide Erlinga Halanda i Martina Edegora, ali da smo razmišljali samo o tome, naš put na Svetskom prvenstvu ne bi dugo trajao. Ovde smo da doguramo što dalje - poručio je selektor Norveške.

Uprkos ubedljivom neuspehu na semaforu, šef stručnog štaba Norveške smatra da su momci koji su dobili šansu pokazali karakter i da je krajnji ishod mogao biti znatno drugačiji da je realizacija bila na višem nivou.

- Sve se odvija veoma brzo kada nekoliko puta izgubimo loptu. U napadu smo stvarali prilike tokom cele utakmice i momci zaslužuju priznanje za to. Imali smo četiri velike šanse već u prvom poluvremenu, ali na ovom nivou ne smete da gubite loptu u određenim zonama terena, jer protivnik odmah kažnjava iz kontranapada - rekao je Solbaken.

Norveška je takmičenje u grupi završila na drugoj poziciji sa osvojenih šest bodova – tri manje od prvoplasirane Francuske. Prvi eliminacioni izazov Skandinavce očekuje 30. juna u Dalasu, gde će u borbi za četvrtfinale odmeriti snage sa selekcijom Obale Slonovače.

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar