KAKAV POTEZ TEODOSIĆA! Zvezda obezbedila važan potpis!
Crveno-beli završili posao.
Sve jasno.
Željko Obradović, legendarni košarkaški stručnjak, jedan od osnivača Borda evroligaških trenera (EHCB) i redovni predavač na njihovim klinikama, boravi u Atini nakon četrnaest godina. Povratak novog-starog stratega Panatinaikosa bio je povod za intervju u kojem se osvrnuo na svoje trenerske metode i situacije u kojima je primoran da reaguje radikalnim merama na treningu.
Za devetostrukog osvajača Evrolige nema dileme, kolektiv je uvek ispred svakog pojedinca, a timski duh i hemija unutar svlačionice su svetinja. Bivši trener Partizana ističe da se tokom duge sezone često dešava da igrač dođe neraspoložen ili dekoncentrisan na trening.
PROČITAJTE JOŠ: AU, ŠTA JE SADA OVO? Evroliga precrtala Crvenu zvezdu i Partizan!
- Niko nije važniji od tima. Igračima uvek ponavljam: ako se ne osećate dobro pre treninga, slobodno ga preskočite, to nije problem. Ali ako neko tokom rada počne negativno da utiče na saigrače i kvari atmosferu, odmah ga pošaljem van sale. To je prvo pravilo o kojem nema rasprave - jasan je Obradović.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pored stroge discipline, trofejni trener pokazuje i veliko razumevanje za psihološko stanje svojih izabranika. On naglašava važnost slobodnih dana tokom naporne takmičarske godine:
- Jedan ili dva slobodna dana su ključni da se igrači odmore jedni od drugih. Imamo samo jedan život. Oni su mladi ljudi, žele društveni život i izlaske, i to je potpuno razumljivo - objašnjava Željko.
PROČITAJTE JOŠ: PRVI PLANOVI IBONA NAVARA: Evo zašto je baš sada trener Crvene zvezde došao u Beograd (FOTO)
Košarka se konstantno menja, a sa njom i karakteri sportista. Obradović pozdravlja osnivanje sindikata igrača, trenera i sudija kao odličan korak ka zaštiti struke, ali upozorava na jednu stvar:
- Igrači često zaboravljaju da uz velika prava koja su dobili dolaze i jasne obaveze prema klubu i timu, o čemu se sa njima mora stalno razgovarati - naglasio je on.
Nakon Atine, Obradović se vraća u Beograd, gde će predavati na jubilarnoj, 25. „Košarkaškoj klinici Dušan Ivković“, koja se predstojećeg vikenda održava u glavnom gradu Srbije.
Crveno-beli završili posao.
Čeka se odgovor Crnogorca.
Sva je prilika da će Amerikanac zaobići Beograd...
Podeljene pozivnice, a među pozvanima nema beogradskih klubova.
Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:
Španac bi mogao da obuče crno-belih dres!
Uspešna saradnja iz Fenerbahčea bi mogla da se nastavi i u Panatinaikosu.
Već se crta kako će izgledati era srpskog trenera u glavnom gradu Grčke.
Crno-beli će dobiti obeštećenje.
Ko li će kreirati igru "orlova"?
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar