Rukomet 18:08

PAKAO ZA CRNO-BELE U LIGI ŠAMPIONA! Partizan u poslednjem šeširu, preti mu krem evropskog rukometa!

Slika Autora
25.06.2026 - 18:08
Google Dodaj Sportissimo kao željeni izvor na Googlu
PAKAO ZA CRNO-BELE U LIGI ŠAMPIONA! Partizan u poslednjem šeširu, preti mu krem evropskog rukometa!
Maja Nastić

Sve je spremno za žreb LŠ!

Evropska rukometna federacija (EHF) zvanično je objavila sastave šešira uoči predstojećeg žreba za grupnu fazu Lige šampiona, a srpski predstavnik, Partizan AdmiralBet, smešten je u poslednji, četvrti šešir.

U novom izdanju najelitnijeg evropskog takmičenja učestvovaće 24 ekipe, koje će voljom žreba biti raspoređene u šest grupa sa po četiri tima.

Pored tima Partizan AdmiralBet, u četvrtom šeširu nalaze se još i Arhus, Celje, Krins-Lucern, Kristijanstad i skopski Vardar, što znači da crno-beli ne mogu da se sastanu sa ovim rivalima u prvoj fazi.

Potencijalni protivnici srpskog šampiona dolaze iz preostala tri šešira, koja donose same velikane evropskog rukometa:

Prvi šešir: Olborg, Barselona, Nant, Magdeburg, Vesprem i Sporting.

Drugi šešir: Monpelje, PSŽ, Fikse Berlin, Melsungen, Pik Seged i Kjelce.

Treći šešir: Zagreb, GOG, Kolštad, Visla Plok, Porto i Dinamo iz Bukurešta.

Sastav grupa i kompletan raspored utakmica biće poznati već sutra, za kada je zakazan zvaničan žreb u Beču sa početkom u 11 časova.

PROČITAJ JOŠ: GROBARI U DELIRIJUMU! Partizan će igrati Ligu šampiona!

Podsetimo, ranije su čelnici Partizana Miljan Žugić i Ivan Dimitrijević bili u Budimpešti gde su razgovarali sa predstavnicima EHF o učešću. Bilo je bojazni za bezbednost nakon dešavanja sa meča Evrokupa protiv AEK iz Atine. 

- Predsednik i sportski direktor Partizan AdmiralBet-a dali su garancije da će sportsku javnost u Srbiji usmeriti ka tome da utakmice prođu bez ikakvih problema, kao i da se već radi na bezbednosnim protokolima i efikasnijoj organizaciji mečeva, zarad očuvanja bezbednosti svih aktera na terenu i tribinama - pisalo je u ranijem saopštenju beogradskog kluba. 

Partizan će se tako, od septembra naći među 24 ekipe u elitnom evropskom takmičenju. Isti portal pominje da crno-beli izvesno neće mečeve u LŠ igrati van Banjice, pošto hala ne ispunjava minimum organizacionih uslova. Stoga su u opticaju Beogradska arena i Pionir. Poslednji put, srpski klub je u eliti evropskog rukometa bio tokom sezone 2012/2013.

BONUS VIDEO

Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja redakcije Sportissimo.rs

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavi komentar